Pohonné hmoty pod kontrolou

16. 09. 2014

Zamezení neoprávněnému čerpání pohonných hmot, úspora paliv, on-line sledování množství načerpaného paliva a jeho spotřeby u všech vozů ve firemním vozovém parku a mnohé další výhody nabízí systém čerpání pohonných hmot FuelOmat. Systém je plně automatický a zcela eliminuje potřebu hotovosti, kreditních karet, voucherů nebo šeků. Stačí jen natankovat a odjet.

Efektivní využívání zdrojů, a to jak finančních, tak hmotných, patří k základním charakteristikám úspěšné firmy. V oblasti hmotných zdrojů tvoří nezanedbatelnou položku ve výdajích v podstatě všech podnikatelských subjektů především platby za pohonné hmoty. Navíc ani v případě tankování prostřednictvím karet nelze zcela zamezit zneužívání pohonných hmot pro soukromé účely. Z tohoto důvodu přichází společnost FuelOmat na trh s komplexním řešením – systémem čerpání pohonných hmot FuelOmat. Tento systém nejenže zamezuje možnému zneužití pohonných hmot, ale navíc prostřednictvím softwarového řešení umožňuje on-line sledování detailních informací o všech vozidlech vybavených tímto zařízením (např. druh vozidla, datum tankování, SPZ vozidla, počet ujetých kilometrů, aktuální a průměrná spotřeba, množství načerpaných pohonných hmot a jejich typ aj.).

Výhody systému FuelOmat

V průběhu více jak 30 let od uvedení prvního prototypu do provozu prošel systém čerpání pohonných hmot FuelOmat neustálým vývojem, přičemž jeho spolehlivost byla ověřena stovkami instalací ve společnostech na téměř všech kontinentech (např. IBM, Motorola, Shell, Total/Elf, Caltex nebo letiště v New Yorku, Paříži, Singapuru, Kodani aj.). Systém byl instalován mimo jiné pro společnosti z těchto zemí: Izrael, Švýcarsko, Velká Británie, Španělsko, Holandsko, Belgie, Rusko, Turecko nebo Indie.

Jak FuelOmat funguje

Díky snadné a pravidelné kontrole spotřeby lze vysledovat výkyvy ve spotřebě, které mohou být způsobeny např. neekonomickým způsobem jízdy, přetížením vozu nebo jeho špatným technickým stavem. Pečlivou kontrolou všech parametrů lze dosáhnout 6-30 % úspor. Systém Fuelomat navíc zamezuje zneužití pohonných hmot. U firemních stanic mohou totiž čerpat jen vozy vybavené tímto systémem a palivo nemůže být vydáno jinam než do nádrže vozu. V systému je také pevně definován typ paliva pro konkrétní automobil.

Zdroj: Technika a trh,11. Srpen 2009