Moderní technologie přinášejí konkurenční výhodu

16. 09. 2014

Náklady na pohonné hmoty tvoří u dopravních firem až 35 % výdajů. Jejich efektivní kontrola a využívání, které se odráží i v koncové ceně pro zákazníka, se tedy zcela jistě vyplatí. Přesvědčili se o tom i ve společnosti Star Coaches, kde se rozhodli kontrolovat využívání pohonných hmot prostřednictvím systému FuelOmat.

Společnost Star Coaches působí na českém trhu automobilové dopravy od roku 2002. S 13 autobusy patří spolu se společnostmi Vega Tour nebo Čedok k nejvýznamnějším autokarovým dopravcům v České republice.

Efektivní kontrola využívání pohonných hmot byla také jedním z důvodů, proč Star Coaches opustila systém satelitní kontroly pohybu svých autobusů a přešla na systém FuelOmat, který je vybaven řídící mikropocesorovu jednotkou VIZ 35.“Když víte,, jak správně analyzovat data poskytována FuelOmatem, pomůže vám to přesně určit vaše náklady na pohonné hmoty nebo zjistit, jestli jezdí řidič ekonomicky, tedy jestli moc nešlape na plyn. A pokud máte pod kontrolou své náklady na palivo, které můžete případně ještě snížit např. ekonomičtějším způsobem jízdy nebo zabráněním zneužití paliva, víte o kolik můžete jít s cenou za zájezd dolů, aby byla konkurenceschopná a zároveň rentabilní. Když nebudete mít konkurenční cenu, tak zákazníci odejdou pryč a koupí si zájezd levněji u vaší konkurence, která je efektivnější ve využívání svých zdrojů,“ říká Ilan Yacoby, ředitel společnost Star Coaches.

Zdroj: Logistika 7-8/2009