Čeští a slovenští zemědělci chtějí mít výdaje za palivo pod kontrolou. FuelOmat jim nabízí revoluční řešení

09. 02. 2018

Praha (31. 1. 2018) – Dokonalá správa pohonných hmot na vlastních čerpacích stanicích a dlouhodobé úspory. To jsou hlavní benefity, které českým a slovenským zemědělcům přináší unikátní řešení od FuelOmatu. Společnost slibuje také snadnou instalaci na vnitropodnikových pumpách a nízké provozní náklady.

Systém FuelOmat se liší od karetních a čipových systémů běžně používaných pro tankování pohonných hmot. Konkurenci se vymyká především unikátním ochranným prvkem, který zamezuje neautorizované manipulaci s palivem. „Naši zákazníci díky němu mohou uspořit 10–25 % nákladů na pohonné hmoty,“ řekl Jan Klígl, ředitel společnosti FuelOmat.

agro_vizual_veletrh_1000

Automatický systém zamezuje manipulaci s palivem

K hlavním výhodám FuelOmatu patří automatická identifikace vozidla na čerpací stanici. Řidič pouze vloží čerpací pistoli do nádrže, tím aktivuje systém, natankuje a odjíždí od stojanu. Přenos dat mezi vozidlem a čerpací stanicí zajišťuje soustava antén nainstalovaných u hrdla nádrže i na čerpací pistoli. „Stejná technologie zabraňuje neoprávněnému tankování do kanystrů,“ upozornil projektový manažer společnosti Jiří Tomášek.

Všechny uskutečněné transakce pak systém nabízí k okamžitému nahlédnutí. Přes zabezpečené webové rozhraní lze sledovat on-line informace o vozovém parku s řadou detailních statistik. Systém rovněž umožňuje zákazníkům nastavit si bohatou škálu limitů a dostat tak pod kontrolu čerpané objemy paliva nebo četnost tankování.

Technologii FuelOmat jsme schopni nainstalovat na všechny typy čerpacích stanic a nádrží vozidel, včetně zemědělské mechanizace. U převážné většiny vozů nad 3,5 t je doplňujeme síty proti odsávání paliva,“ doplnil Jiří Tomášek.

Společnost FuelOmat, a.s., rozvíjí systém na správu pohonných hmot od roku 2008 a v současné době většinu zařízení a technologií vyrábí v České republice. Svůj produkt nabízí kromě tuzemska na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a nově také v pobaltských zemích. Mezi zákazníky společnosti patří téměř stovka českých firem z odvětví zemědělství, stavebnictví, těžařství nebo logistiky.